logon

  

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΡΕΦΛΕΞΟΛΟΓΩΝ (Π.Ε.Σ.Ρ.)
 

                                   έτος ίδρυσης 2006

  PANHELLENIC UNION OF PROFESSIONAL REFLEXOLOGISTS (PURR)

founded 2006

 

Ιστορία του Σωματείου


1 ΦΡΑΓΚΑΚΗ - ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2 ΠΟΛΥΑΚΤΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3 ΚΟΥΤΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
4 ΖΙΑΓΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
5 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
6 ΡΟΖΑΚΗ ΑΙΜΙΛΙΑ
7 ΣΙΓΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
8 ΚΛΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9 ΚΑΦΟΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
10 ΜΑΥΡΑΕΙΔΗ ΛΟΥΛΟΥ
11 ΣΠΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
12 ΣΠΑΝΟΥ ΜΑΡΟΥΣΩ
13 ΤΡΙΓΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
14 ΜΗΛΙΑΔΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ
15 ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΛΥΔΙΑ
16 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
17 ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ΜΕΤΑΞΙΑ
18 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΟΣ
19 ΛΕΟΝΤΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
20 ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
21 ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Στόχος τους, ήταν η δημιουργία ενός σωματείου, το οποίο θα μπορούσε να συμβάλλει στην κατοχύρωση του επαγγέλματος της Ρεφλεξολογίας, αλλά και παράλληλα να συμπληρώσει το έργο του ΣΕΡ (Επιστημονικός Σύλλογος), παρέχοντας εξειδικευμένες υπηρεσίες και κατευθύνσεις στους επαγγελματίες ρεφλεξολόγους.
Το Σωματείο ιδρύθηκε μετά τη Γενική Συνέλευση των ιδρυτικών μελών του της 12ης Οκτωβρίου 2006 με Προσωρινή Διοικούσα Επιτροπή.
Στις 2 Μαΐου 2007, μετά από σχετική συζήτηση και διενέργεια μυστικής ψηφοφορίας, η Προσωρινή Διοικούσα Επιτροπή συγκροτήθηκε σε σώμα και εξέλεξε μεταξύ των μελών της τους εξής για τα παρακάτω αξιώματα:

1. Πρόεδρο τον κ. Μιχαήλ Π. Κυριακίδη.
2. Αντιπρόεδρο τον κ. Ιωάννη Γ. Πολυακταρίδη.
3. Γενικό Γραμματέα τον κ. Πέτρο Κ. Κούτρα.
4. Αναπληρώτρια Γενική Γραμματέα την κ. Αιμιλία σύζυγο Γεωργίου Ροζάκη.
5. Ταμία την κ. Μαρία θυγατέρα Νικολάου Σιγανάκη.

Στις 23 Μαΐου 2007, ημέρα Τετάρτη και ώρα 12 μ., στα γραφεία του «ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΛΛΗΝΩΝ ΡΕΦΛΕΞΟΛΟΓΩΝ», στην Αθήνα, οδός Σπαθάρη 2 (Πολύγωνο), και με την παρουσία της Αντιπροσώπου της Δικαστικής Αρχής κας Φωτεινής Μάμαλη, Πρωτοδίκου Αθηνών, που διορίσθηκε με την με αριθμό 408./17-5-2007 απόφαση του κ. Προϊσταμένου του Τριμελούς Συμβουλίου Διοικήσεως του Πρωτοδικείου Αθηνών, συνήλθαν τα ιδρυτικά μέλη του Επαγγελματικού Σωματείου με την επωνυμία «ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΡΕΦΛΕΞΟΛΟΓΩΝ» και τον διακριτικό τίτλο «Π.Ε.Σ.Ρ.», ύστερα από πρόσκληση της Προσωρινής Διοικούσας Επιτροπής σε Τακτική Γενική Συνέλευση, σύμφωνα με το Νόμο και το καταστατικό του, με ΘΕΜΑ τη διενέργεια αρχαιρεσιών για την εκλογή του πενταμελούς Διοικητικού Συμβουλίου, της τριμελούς Εξελεγκτικής Επιτροπής και του τριμελούς Πειθαρχικού Συμβουλίου και Σωματείου.
Η Γενική Συνέλευση υπήρξε σε απαρτία με την παρουσία είκοσι (20) οικονομικά τακτοποιημένων ιδρυτικών μελών σε σύνολο είκοσι ενός (21)
Με βάση το τηρούμενο Πρωτόκολλο Ψηφοφορίας για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου, Εξελεγκτικής Επιτροπής και Πειθαρχικού Συμβουλίου, βρέθηκαν είκοσι (20) ψηφοδέλτια από τα οποία είκοσι (20) έγκυρα και μηδέν (0) άκυρα.
Τέλος μετά την καταμέτρηση των σταυρών προτίμησης των υποψηφίων, έλαβε καθένας για το αντίστοιχο αξίωμα ψήφους, όπως αναφέρεται κατωτέρω :

Α' ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Τακτικοί :
1. Μιχάλης Κυριακίδης
2. Ιωάννης Πολυακταρίδης
3. Πέτρος Κούτρας
4. Γεωργία Καφούρου
5. Μαρία Φραγκάκη – Πρινιωτάκη

Αναπληρωματικός :
1. Ιωάννης Λεονταρής (κατόπιν κληρώσεως)

Β΄ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Τακτικοί :
1. Μελπομένη Κυριακίδη – Μηλιάδη
2. Μεταξία Παναγιωτίδη
3. Μαρουσώ Σπανού

Αναπληρωματικός :
1. Δημήτριος Γιαννιώτης
Γ΄ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Τακτικοί :
1. Γεώργιος Κλάδης
2. Αιμιλία Ροζάκη

Στις αρχαιρεσίες στις 3.11. 2010 εκλέχθηκαν κατά σειρά πλειοψηφίας οι εξής:

(Α) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Τακτικοί :
(1) ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 
(2) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 
(3) ΦΡΑΓΚΑΚΗ – ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 
(4) ΚΑΦΟΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 
(5) ΚΑΨΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 

Αναπληρωματικοί :
(1) ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 
(2) ΚΟΥΤΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
(3) ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 

(Β) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΟΠΗ

Τακτικοί :
(1) ΚΛΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
(2) ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 
(3) ΣΠΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 

Αναπληρωματικοί :
(1) ΣΠΑΝΟΥ ΜΑΡΟΥΣΩ 

(Γ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Τακτικοί :
(1) ΠΟΛΥΑΚΤΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
(2) ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ΜΕΤΑΞΙΑ 
(3) ΜΠΡΕΝΤΑΣ ΘΩΜΑΣ 

Αναπληρωματικοί :
(1) ΛΩΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
(2) ΚΟΜΗΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

 

ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ 18ης ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016                                                                                                                                            παρουσία της Δικαστικής Αντιπροσώπου                                                                                                                                                      ΚΟΝΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑΣ                                                                                                                                                 

Εκλέχθηκαν οι παρακάτω:

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
           ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1)ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΕΝΗ      
2)ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
3)ΔΡΙΒΑ-WINKLER BRIGITTE 
4)ΤΣΟΠΑΝΑ-ΑΝΝΑ ΡΩΞΑΝΗ
5)ΕΥΔΑΙΜΩΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
6)ΚΑΨΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
7)ΤΣΙΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ 

1)ΖΩΙΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2)ΦΩΤΙΑΔΗ ΑΘΗΝΑ
3)ΓΙΑΒΑΝΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
4)ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
5)ΣΑΓΙΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ  

ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ   

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1)ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
2)ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
3)ΝΟΜΙΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ                                           

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ 

1)ΝΟΤΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
2)ΜΩΡΑΪΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1)ΓΡΑΤΖΙΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
2)ΚΙΟΥΠΤΣΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ
3)ΜΠΟΥΓΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ

Οι νεοεκλεγέντες μετά από ψηφοφορία που έγινε στις 19 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2018,συγκροτήθηκαν σε σώμα και εξέλεξαν μεταξύ των μελών τους,τους εξής για τα παρακάτω αξιώματα:

1)ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  ΕΛΕΝΗ               ΠΡΟΕΔΡΟΣ   
2)ΤΣΙΟΠΑΝΑ ΑΝΝΑ-ΡΩΞΑΝΗ     ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3)ΤΣΙΡΟΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ              ΤΑΜΙΑΣ
4)ΚΑΨΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ               ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
5)ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΝΑΠΛ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
6)ΕΥΔΑΙΜΩΝ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ           ΜΕΛΟΣ
7)ΔΡΙΒΑ-WINKLER BRIGITTE      MEΛΟΣ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
     ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ 03ης ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

           παρουσία της Δικαστικής Αντιπροσώπου

             ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

   Εκλέχθηκαν οι παρακάτω:

 ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΜΠΕΖΑ ΕΡΡΙΚΟΣ
ΓΕΝΝΗ ΣΑΡΡΑ
ΦΕΡΤΗ ΜΑΡΙΑ
ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΕΛΕΝΗ
ΣΟΪΛΕΜΕ-ΚΟΥΛΙΟΥΜΠΗ ΣΟΦΙΑ

 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
ΚΑΖΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
ΨΑΡΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΑΝΝΑ
ΜΠΛΟΥΜΕΡ ΚΑΤΙΑ

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 ΔΡΙΒΑ-WINKLER BRIGITTE
 ΓΟΛΕΓΟΥ ΜΕΤΑΞΙΑ
 ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

Οι νεοεκλεγέντες μετά την συνεδρίαση και την ψηφοφορία,που έγινε στις 11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019,συγκροτήθηκαν σε σώμα και εξέλεξαν μεταξύ των μελών της,τους εξής για τα παρακάτω αξιώματα:

1)BAΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΕΝΗ                    ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2)ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ         ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3)ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΕΛΕΝΗ               ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
4)ΦΕΡΤΗ  ΜΑΡΙΑ                          ΤΑΜΙΑΣ
5)ΣΟΪΛΕΜΕ-ΚΟΥΛΙΟΥΜΠΗ ΣΟΦΙΑ  ΑΝΑΠ/ΡΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
6)ΜΠΕΖΑ ΕΡΡΙΚΟΣ                       ΜΕΛΟΣ
7)ΓΕΝΝΗ ΣΑΡΡΑ                           ΜΕΛΟΣ

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

safe image

Δεκέμβριος 2019
Κ Δ Τ Τ Π Π Σ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4